Jaké závady opravujeme?

Níže naleznete přehled nejčastějších oprav.

Kdo jsme? Jaké značky opravujeme?

Výměna poškozeného displeje

a to na počkání! Pokud se Vám z nějakého nešťastného důvodu povedlo rozbít displej na Vašem notebooku, nezoufejte, i to se dá opravit. Přineste Váš notebook do našeho servisu a prodiskujte s našimi techniky další postup. Cenu za tuto opravu, stejně jako u všech ostatních, se dozvíte ihned po diagnostice problému. V naprosté většině případů je nutné displej vyměnit za nový kus.

Výměna konektoru

Pokud se Vám ve Vašem notebooku konektor ulomil nebo nefunguje správně, ať už jde o USB, audio výstup, HDMI, VGA nebo přímo napájecí konektor, neváhejte se na nás obrátit. Tento poškozený konektor Vám vyměníme. Jedná se o běžné opravy, které provádíme velmi často. Starý konektor je třeba odpájet a připájet nový, přitom dbát na nepoškození ostatních, na teplo citlivých součástek.

Porucha klávesnice

Pokud má váš notebook zlomené/zalomené některé klávesy nebo dokonce úplně chybí, dokážeme vaši klávesnici opravit nebo celou vyměnit. Záleží na míře poškození. Ihned po diagnostice závady se dozvíte, která z variant je lepší a výhodnější.

Polití tekutinou

Pokud jste na svůj počítač omylem vylili kapalinu, měli byste jej okamžitě vypnout a vyjmout baterii a to aby v notebooku nedošlo ke zkratu. V žádném případě se notebook nepokoušejte zapnout. Počítač sice může nějakou dobu fungovat, ale Vy nemůžete vědět, kdy k onomu zkratu dojde. U nás to zvládneme vyřešit.

Notebook se nezapne

Toto je bohužel časté selhání notebooků. Jedná se nejčastěji o selhání mikročipu na jižním nebo severním můstku (BGA čip). Většinou za tímto stojí přehřátí nebo náraz. Tento čip u nás dokážeme vyměnit. Ovšem jaký je důvod toho, že čip vypověděl službu? Čistíte svůj notebook pravidelně?

Porucha grafické karty

Vidíte na obrazovce podivné artefakty? Zobrazují se Vám barvy naprosto jinak, než by měly? Přeblikává Vám displej nebo chvlíli funguje a chvíli ne? Pak může být problém v grafické kartě notebooku. Neváhejte se za námi zastavit, pomůžeme Vám.

Porucha základní desky

Mezi jednu z nejzávážnějších poruch notebooků patří selhání základní desky. Základní deska je hlavní a také drahá komponenta počítače. Ovšem oprava desky stojí méně než deska nová a zárověň je to rychlejší řešení, než starou desku vyměnit. Mezi symptomy této poruchy patří např. vypínání, přehřívání, BIOS nevidí pevný disk, OS se zastaví před načtením, ...

Odvirování Vašeho počítače

Bráníte se proti počítačovým virům? Jeden z nejčastějších důvodů, proč je Váš notebook najednou podstatně pomalejší mohou být viry. Viry jsou velice nebezpečné, mohou sledovat Vaši činnost a odesílat ji na Internet. Mohou také procházet vaše soubory. Utočník je často schopný i převzít kontrolu nad Vaším počítačem. Prevence proti tomuto je používat kvalitní antivirus, jako je například Eset. Ovšem někdy už může být pozdě a je lepší vyhledat zkušeného technika z oboru. U nás Vás virů zbavíme!

Obnova ztracených dat

Máte uložená svá drahocenná data na nějaké poškozené paměti a nehodláte se se ztrátou těchto dat, ať už jde o dokumenty, fotky nebo videa smířit? Zde se vyplácí tomuto předcházet zálohováním! Ovšem, pokud jste již o data přišli, dokážeme Vám je obnovit. V tomto případě disk co nejdříve přestaňte využívat a odpojte jej, jelikož jeho dalším používáním klesá pravděpodobnost pro pozdější obnovení dat.

Vyčištění

Pokud jste nevěnovali dostatečnou pozornost fyzickému vyčištění, Váš notebook je pravděpodobně uvnitř zaprášený. Právě prach uvnitř počítače způsobuje přehřívání. V důsledku tohoto Váš notebook zaznamená vyšší teplotu a roztočí ještě více ventilátor, aby zvládl procesor uchladit. Dochází k hlasitému hučení a nakonec i vypínání celeho počítače, jelikož ventilátor již přes velké množství prachu není schopný systém uchladit. Pokud přinesete Váš notebook na pravidelnou prohlídku 1-2x ročně, ušetříte si peníze za pozdější opravy. Naši technici Vám se vším rádi pomohou.

Jiné závady,

které také opravujeme

Výše zmíněné závady jsou ty nejčastější, se kterými se u notebooků svých zákazníků setkáváme. U notebooků stejně jako jiného hardwaru se ovšem může vyskytnout závad nespočetně. Jelikož jsme na trhu přes 20 let, setkali jsme se spoustou jedinečných závad, které jsme v drtivé většině zvládli opravit. Můžete za námi tedy přijít s libovolnou závadou a naši technici se o Váš notebook postarají.